ZONKY PŮJČKA

Zonky půjčka Vám přináší skvělý úrok a jistotu bezproblémové půjčky. Řadí se k tzv. P2P půjčkám.

N

půjčka od lidí lidem, tzv. P2P půjčka

N

s úrokem již od 2,99%

N

oblíbený poskytovatel půjček

ZONKY PŮJČKA – DETAILNÍ INFORMACE

Půjčka Zonky

Výše půjčky

20 000 - 750 000 Kč

Splatnost

6 měsíců - 7 let

Rychlost vyřízení

do 5 minut

Typ půjčky

nebankovní půjčka

Sjednání online

ano

Půjčka pro nezaměstnané

ne

Minimální příjem

ne

Potvrzení o příjmu

ne / individuálně

Kontrola registru

ano

Nutná registrace

ano

Úroková sazba

od 2,99%

Bezúčelová půjčka

ano

Předčasné splácení

ano

Poplatek za poskytnutí

ano

Občanství

ČR

Nutnost bankovního účtu

ano

Věková hranice

18+

Pojištění půjčky

Zonkyho záchranná vesta

*Jednotlivé údaje o půjčce jsou aktuální k datu 1. 2. 2020. Pujckosvet.cz není zprostředkovatelem ani poskytovatelem žádného z výše finančních produktů a ani tyto půjčky nenabízí. 

ČASTÉ DOTAZY U PŮJČKY ZONKY

Připravili jsme si pro Vás sekci otázek a odpovědí, na které se nejvíce ohledně Zonky půjčky ptáte.

invisible
Na co si můžete půjčit?

Na Zonky jsou poskytovány bezúčelové hotovostní úvěry. To znamená, že si můžete půjčit téměř na cokoliv. Lidé si nejčastěji půjčují na refinancování drahých půjček, vybavení či rekonstrukce domácnosti nebo na nové auto. Můžete si půjčit třeba i na studium, operaci, elektroniku nebo rozjezd vlastního projektu.

Jaký úrok můžete získat a jak se určuje?

Úrok se na Zonky pohybuje v rozmezí 2,99 % až 19,99 % p. a. Čím víc toho o sobě napíšete do poptávky, tím lépe Zonky dokáže připravit opravdu férovou nabídku. Aby vám ušetřili čas, zjišťují některé informace za vás. Samozřejmě jen pokud to dovoluje zákon. Dívají se do veřejných seznamů a rejstříků, jako je obchodní a insolvenční rejstřík, na sociální sítě, s vaším souhlasem se ptají mobilního operátora O2 a v rámci skupinového řízení rizik se ptají i sesterské společnosti ve skupině PPF, do které Zonky patří.

Úrok se určuje složitým výpočtem, kterým odhaduje, jak vám splátky zasáhnou do života a jak velké je pro investory riziko, že půjčené peníze nevrátíte. Čím vyšší je riziko, tím větší je také úrok. Výše úroku se označuje jako tzv. rating, který je důležitý především pro lidi, kteří se budou na vaši půjčku skládat.

Co potřebujete k vyřízení půjčky na Zonky?

Na Zonky si můžete půjčit:

  • pokud vám je víc než 18 let,
  • jste občanem České republiky nebo občanem EU či Ukrajiny a máte zde trvalý pobyt,
  • vlastníte bankovní účet v České republice.

Dále budete potřebovat:

  • Nahrát dva doklady totožnosti pro zjištění, že si půjčujete opravdu vy. Je to občanský průkaz nebo doklad o trvalém pobytu, jako druhý doklad můžete použít pas, řidičský průkaz, zbrojní průkaz, rodný list nebo kartičku pojištěnce.
  • Doložit vaše příjmy. Nejlépe bankovní výpisy z vašeho internetového bankovnictví za poslední tři měsíce. 
  • V některých případech i další doklady. Může to být například potvrzení o příjmu od zaměstnavatele, daňové přiznání, důchodový výměr, výměr rodičovské, rozhodnutí o alimentech, doložení příjmů z pronájmu nemovitosti, soudní rozhodnutí a další.
Můžete si půjčit, když máte záznam v registrech?

Záznam v registrech má každý, kdo si někdy vzal půjčku. Důležité pro Zonky je, abyste neměli v registrech záznamy negativní. To znamená, že pokud splácíte své půjčky a jiné finanční produkty řádně a včas, je to naopak velké plus. Tuto pozitivní informaci Zonky promítne i do počítání finální nabídky. Jinými slovy se dá z registrů vyčíst to, jakou máte platební morálku. A na to na Zonky důkladně dbáme.

Pokud jste někdy zapomněli poslat splátku včas, dokáží to pochopit. Umí půjčit i lidem, kteří měli v minulosti exekuci nebo insolvenci, ale dnes už mají vše řádně vyrovnáno. Pokud ale v registrech uvidí, že splácení svých závazků neberete příliš vážně, rozumnou nabídku vám připravit nedokáží.

Můžete si půjčit, když jste v insolvenci?

Lidem v insolvenci půjčit Zonky nedokáže. Člověk, který u soudu získal možnost oddlužení (insolvence), má po dobu pěti let ponecháno jen životní minimum a jakékoliv příjmy nad toto životní minimum jdou na oddlužení. Laicky řečeno by mu tedy insolvence spolkla i případnou půjčku.

Pokud jste měli insolvenci před pěti a více lety a od té doby „sekáte latinu“, pokusíme se vám připravit férovou nabídku.

PŘEHLED DŮLEŽITÝCH DOKUMENTŮ K PŮJČCE

Přinášíme Vám seznam důležitých dokumentů, které by Vás mohli u Zonky půjčky zajímat.

JAKÉ DRUHY PŮJČEK VÁS NEJVÍCE ZAJÍMAJÍ?

NEBANKOVNÍ PŮJČKY

BANKOVNÍ PŮJČKY

PŮJČKA IHNED NA ÚČET

BEZ DOLOŽENÍ PŘÍJMU

MALÉ POVÍDÁNÍ O ZONKY PŮJČCE

Zonky půjčka je tzv. peer-to-peer (P2P) služba, která spojuje lidi, kteří chtějí nejvýhodnější půjčku na trhu, s lidmi, kteří chtějí chytře zhodnotit své úspory. Celá půjčka funguje zcela online, tudíž si zde můžete zařídit půjčku mnohdy levněji než v samotné bance aniž byste museli někam chodit. Díky tomu, že vše zařídíte online, můžete mít půjčku na účtu již za 5 minut. U půjčky Zonky nepotřebujete žádného ručitele, nemusíte se bát skrytých poplatků a kdykoliv můžete půjčku splatit předčasně zdarma. Stejně jednoduše můžete pomocí počítače nebo telefonu své peníze investovat se solidním výnosem. Celá služba funguje naprosto anonymně a pod dohledem České národní banky. Zonky patří do finanční skupiny PPF a lidé si už zde půjčili více než 8 miliard korun.

Pokud si bude chtít půjčku u Zonky pojistit, můžete tak učinit. Zonky k půjčce nabízí službu Zonkyho záchranná vesta – pojištění schopnosti splácet, kterou si můžete sjednat v případě, že: je vám méně než 65 let, nejste v žádném stupni invalidity a nejste ani držitelem průkazu ZTP/P, nejste v pracovní neschopnosti. Informace o našem pojištění najdete na stránce Zonkyho záchranná vesta. Konkrétní nabídku pojištění dostanete současně s nabídkou půjčky poté, co vyplníte poptávku na Zonky.cz.

Pokud se ptáte, kolik Vás bude stát půjčit si na Zonky, tak je to velice jednoduché. Z vaší půjčky platíte úrok, na kterém jste se společně dohodli. Ten jde lidem, kteří se na vaši půjčku složili. Za svou práci si Zonky bere jednorázovou odměnu 2 % z půjčené částky (poplatek za poskytnutí úvěru). Tuto částku budete postupně hradit v rámci prvních splátek vaší půjčky. První či několik prvních splátek tak bude použito zčásti na úhradu jistiny a zčásti na úhradu poplatku za poskytnutí úvěru, a to až do doby než bude poplatek zcela uhrazen.

REPREZENTATIVNÍ PŘÍKLAD

Nejnižší úrok na Zonky je 2,99 % p. a. a více než ½ zákazníků s půjčkou ve výši 150 000 Kč získá na Zonky úrok 5,99 % p. a. RPSN pro tuto reprezentativní půjčku je 7,04 %, splátka 2 958 Kč, poslední splátka 2 894 Kč a jednorázový poplatek 2 % (zde 3 000 Kč). Celkem zákazník zaplatí 177 416 Kč za 5 let.
Reprezentativní příklad